جذابترین ویلای ایران. ویلای آنا و سعید یکی از خاص ترین و متفاوت ترین ویلاهایی است که در ایران و در یکیاز مناطق شهر اصفهان ساخته شده است. در این مقاله شما را با این ویلای خاص و متفاوت آشنا می کنیم. با ویلای خاص و متفاوت آنا و سعید آشنا شوید. داشتن ویلایی در دل شهر تاریخی اصفهان در دهکده ای زیبا با بافتی متراکم، از آن ویلاهای مدرن و متفاوت آدم را به سمت چالشی می برد که بنایی داشته باشد متمایز، مدرن و در عین حال مناسب فرهنگ و معماری غنی شهر اصفهان… چالشی که احسان حسینی، الهام گرامیزاده نائینی ا ...


جذابترین ویلای ایران

ویلای آنا و سعید یکی از خاص ترین و متفاوت ترین ویلاهایی است که در ایران و در یکیاز مناطق شهر اصفهان ساخته شده است.در این مقاله شما را با این ویلای خاص و متفاوت آشنا می کنیم.

با ویلای خاص و متفاوت آنا و سعید آشنا شوید

داشتن ویلایی در دل شهر تاریخی اصفهان در دهکده ای زیبا با بافتی متراکم، از آن ویلاهای مدرن و متفاوت آدم را به سمت چالشی می برد که بنایی داشته باشد متمایز، مدرن و در عین حال مناسب فرهنگ و معماری غنی شهر اصفهان… چالشی که احسان حسینی، الهام گرامیزاده نائینی از دفتر فرایند منطقی در طراحی معماری از آن سربلند بیرون آمدند و رتبه دوم جایزه معمار در بخش ساختمان های مسکونی تک واحدی، سال ۱۳۹۴، را از آن خود کردند. با ما همراه باشید تا با هم به گوشه و کنار این فضای بی نظیر سری بزنیم.

جذابترین ویلای ایران ویلای آنا و سعید در اصفهان - تصویر 1

عکس شماره ۱ از ویلای جدید آنا و سعید

مشخصات عمومی پروژه ویلای آنا و سعید

نام پروژه: ویلای آنا و سعید
موقعیت: ایران،اصفهان، مرق، دهکده زیتون
شرکت مشاوره: دفتر فرایند منطقی در طراحی معماری
معماران مسئول: احسان حسینی، الهام گرامیزاده نائینی
تیم طراحی: مرجان صادقیان
تاریخ شروع و اتمام اجرا: ۹۳

مساحت زمین: ۱۰۰۰ متر مربع
مساحت ساخته شده: ۴۲۰ متر مربع
نوع ساختمان: مسکونی
مشاوره سازه: هوشنگ اشرفی
مهندس تاسیسات مکانیکی و الکتریکی: حسینی، شاهنظری
مدیر اجرا: عباس جبیری

جذابترین ویلای ایران ویلای آنا و سعید در اصفهان - تصویر 2

عکس شماره ۲ از ویلای جدید آنا و سعید

پرزانته: نیلوفر موسوی، حسین حسینی، حمیدرضا گوگردچیان
عکاس: پرهام تقی اف، فرشید نصرآبادی
کارفرما: سعید صادقیان، آنا قدسی
جوایز: رتبه دوم جایزه معمار در بخش ساختمان های مسکونی تک واحدی، سال ۱۳۹۴

زمین ۱۰۰۰متری پروژۀ ویلای آنا و سعید که در شهریور۱۳۹۱ به ما پیشنهاد شد در شهرک زیتون در۱۰ کیلومتری شهر تاریخی اصفهان در ایران میباشد. شهرک زیتون، مجموعۀ مسکونی- ویلایی کوچکی است که پلاکهای آن عمدتاً متعلق به پزشکان است و بافت ویلایی بسیار پرتراکمی دارد. در این پروژه سعی کردیم تا با طراحی فضاهای باز – به عنوان بستر اصلی شکل گیری رفتارهای جمعی – ، جاری کردن آن در ترازهای مختلف و سپس تعریف دسترسی ها و فضاهای ارتباطی به مانند حلقه های اتصالی و فضاهای بازی پویا ، بنا را به مانند درختی درآوریم که می توان از ان بالا رفت .

عکس شماره 3 از ویلای جدید آنا و سعید

عکس شماره ۳ از ویلای جدید آنا و سعید

از این طریق به جای تک فضاهای مستقل ، شبکه ای در هم تنیده از فضاهای باز ; گودال باغچه ،حیاط مرکزی و مهتابی ، با قابلیت اتفاق رفتارهای متنوع فردی و جمعی شکل می گیرد و فضای بیرون نیز در ارتباطی زنده با درون به صورت سه بعدی مورد استفاده قرار می گیرند.

عکس شماره 4 از ویلای جدید آنا و سعید

عکس شماره ۴ از ویلای جدید آنا و سعید

احجام پر پروژه با شکل گیری در اطراف فضاهای باز ،آنها را در برمی گیرند و ضمن ایجاد درونگرایی و محرمیت ، ارتباط فضاهای بسته ، بازو نیم باز را به حداکثر می رسانند. فضاهای بسته پروژه همگی رو به خالی میانی کرده ، از خلال آن با بیرون ارتباط بر قرار می نمایند و اینگونه الگوی فضاهای آشنای معماری ایرانی (حیاط مرکزی، مهتابی و گودال باغچه) را زنده می کنند.

جذابترین ویلای ایران ویلای آنا و سعید در اصفهان - تصویر 5

عکس شماره ۵ از ویلای جدید آنا و سعید

زیر بنای تقریبی این پروژه ۴۲۰ مترمربع در سه طبقه می باشد، سازه اسکلت فلزی و سقف کامپوزیت، گرمایش از طریق رادیاتور و پکیج و سرمایش آن کولر آبی است .این پروژه در شهریور ۱۳۹۳ به اتمام رسید.

جذابترین ویلای ایران ویلای آنا و سعید در اصفهان - تصویر 6

عکس شماره ۶ از ویلای جدید آنا و سعید

جذابترین ویلای ایران ویلای آنا و سعید در اصفهان - تصویر 7

عکس شماره ۷ از ویلای جدید آنا و سعید

جذابترین ویلای ایران ویلای آنا و سعید در اصفهان - تصویر 8

عکس شماره ۸ از ویلای جدید آنا و سعید


مطالب بيشتر در اين مورد

سلفی جنیفر لوپز با مدل موی جدیدش

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه