دانشمندان به دنبال استفاده از تار عنكبوت برای ساخت ماهيچه قلب هستند
دانشمندان آلمانی تارهای عنکبوت مصنوعی تولید کردند که قصد دارند از این دستاورد برای ترمیم و ساخت بافت ماهیچه‌های قلب، پوست و بافت‌های عصبی استفاده کنند.

اخبار,اخبار علمی,دانشمندان به دنبال استفاده از تار عنكبوت برای ساخت ماهيچه قلب هستند

 به نقل از  شبکه خبری یورونیوز دانشمندان آلمانی با توجه به محکمی تار عنکبوت و استفاده‌ای که این نوع تار می‌تواند در زندگی انسان داشته باشد اکنون به فکر ساخت نوع مصنوعی آن افتاده‌اند.

تارعنکبوت یکی از مواد بسیار محکم در جهان است که حاصل 400 میلیون سال تکامل است.

اکنون دانشمندان بایروت آلمان از طریق باکتری‌هایی که در روده انسان و حیوانات وجود دارد توانسته‌اند تارهای عنکبوت مصنوعی بسازند.

 توماس شویبل یکی از پژوهشگران آلمانی می‌گوید: ویژگی‌های خاص فیبر عنکبوت به دلیل محکمی بسیار بالا و در عین حال انعطاف پذیری آن است. برای پاره کردن یک رشته تار عنکبوت باید مقدار زیادی انرژی مصرف کرد.

نمونه‌های اولیه تارهای عنکبوتی که به طریق مصنوعی به دست آمده‌اند بسیار براق و سفید است.

توماس شویبل می گوید: هنوز مشخص نیست از این تارها چه استفاده‌ای می‌توانیم برد اما این را می‌دانیم که از طریق باکتری مواد و محصولات مختلفی از جمله کرم‌های دست و پا و مواد آرایشی و پزشکی به دست می آید.

دانشمندان اکنون در این اندیشه هستند که از طریق ترکیب همین تارهای عنکبوت مصنوعی با یاخته‌های موش (سلول های موش)، یاخته‌های زنده‌ای تولید کنند که بتواند ماهیچه‌های قلب، پوست و بافت‌های عصبی را ترمیم و بسازد.

اخبار علمی - باشگاه خبرنگاران

 گرد آوری مطالب : iranbanou.com


نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه