فردی که به کما می‌رود با صدای عزیزان خود سریع‌تر بهبود می‌یابد

ایران بانو دات کام

دانشمندان در آخرین تحقیقات خود دریافتند فردی که به کما رفته است، توسط صدای عزیزان خانواده خود سریع‌تر بیدار شده و بهبود می‌یابد.

 فردی که به کما می‌رود با صدای عزیزان خود سریع‌تر بهبود می‌یابد

 دانشمندان برای نخستین بار ثابت کردند که شنیدن صدای عزیزان فردی که به کما رفته است، می‌تواند وی را سریع‌تر به هوش بیاورد.

اخبار,اخبار علمی,فردی که به کما می‌رود با صدای عزیزان خود سریع‌تر بهبود می‌یابد

دانشمندان ثابت کردند که شنیدن صدای فردی که دوستش دارید، مغزی که به حالت کما رفته است را سریع‌تر می‌تواند بیدار کرده و بهبود ببخشد.

دانشمندان دانشگاه «نورث وسترن» آمریکا صدای ضبط شده اعضای یک خانواده را چهار بار در روز به مدت 6 هفته برای 6بیمار کمایی پخش کردند.

بر اساس پژوهش‌های منتشر شده در مجله توانبخشی اعصاب، این افراد سریع‌تر از حد طبیعی به هوش آمدند.


دانشمندان می‌گویند که ما معتقدیم که صدای پدر و مادر، خواهر و برادر (صداهای هم‌نژاد)، مدار مغز را که مسئول حافظه بلند است، به کار می‌اندازد.

در این پژوهش 12 مرد و سه زن که از قربانیان تصادفات جاده‌ای بوده و با ضرب و جرح صدمه دیده بودند مورد بررسی قرار گرفتند.

دانشمندان مجموعه‌ای از عکس‌های خانوادگی فرد بیمار را آورده و از افراد نزدیک فرد قربانی خواستند که حداقل در مورد 8 خاطره با بیمار خود صحبت کنند.


دانشمندان اعضای خانواده را تشویق کردند تا به خاطره‌ای مانند عروسی، یک سفر جاده‌ای از یک خانواده که به‌همراه شوخی و مزاح بود، فکر کنند.

آنها دریافتند زمانی که صدای یکی از اعضای خانواده که داستان را تعریف می‌کرد و نام بیمار را صدا می‌کرد، شنیده می‌شد در دستگاه «ام.آر.آی» فعالیت عصبی افزایش می‌یافت.

اخبار علمی - فارس

 گرد آوری مطالب : iranbanou.com

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه