هشدار «پدر اینترنت» نسبت به بازگشت به قرون وسطی / «عکس های خود را چاپ کنید، یا ریسک پاک شدن آنها را به جان بخرید»

ایران بانو دات کام


اخبار,اخبارعلمی , نرم‌افزار

قرن 22 و قرون آینده در مورد ما متعجب خواهد ماند، چراکه با دشواری زیادی برای شناخت ما مواجه خواهند شد.

دیلی میل نوشت: دکتر وینتون سرف از پدران اینترنت از کاربران کامیپوتر خواست که عکس های خود را چاپ کنند یا ریسک و خطر از دست دادن آنها را به جان بخرند.

به گزارش «انتخاب»، معاون رئیس گوگل هشدار داد که با پیشرفته شدن سیستم های عامل و نرم افزارها، اسناد و تصاویر که در تکنولوژی های قدیمی مورد استفاده قرار می گیرد، غیرقابل دسترس می شوند.

وی در ادامه افزود که وابستگی جهان امروز به تکنولوژی می تواند قرن 21 را تبدیل به قرون وسطی جدیدی در تاریخ بکند که در آن هر نشانه ای از فرهنگ جهان در سیاهچال دیجیتالی گم می شود.

دکتر سرف با طرح این سئوال گفت: آیا در مورد هزار یا سه هزار سال بعد فکر می ک��ید؟ باید از خودمان بپرسیم چگونه حافظه ها را ثبت می کنیم.

وی افزود ما تقریبا تمام اطلاعات خود را به درون انچه سیاهچال اطلاعاتی خوانده خواهد شد، می اندازیم، بدون انکه متوجه باشیم در حال ارتکاب به چه عملی هستیم.

پدر اینترنت گفت:  قرن 22 و قرون آینده در مورد ما متعجب خواهد ماند، چراکه با دشواری زیادی برای شناخت ما مواجه خواهند شد.

او در ادامه از مردم خواست که عکس های ارزشمند خود را چاپ کنند و تنها به ذخیره آنها بر روی های فایل های حافظه اکتفا نکنند.

سرف حالا دنبال این است که به شکلی همه نرم‌افزارها و سخت‌افزارها را حفظ کنیم که هیچ‌وقت از بین نرود – چیزی شبیه یک موزه – اما به‌طور دیجیتال، روی سرورهایی روی ابر. اگر این طرحش عملی شود، می‌شود فرض کرد که خاطره‌های امروز ما نسل‌ها بعد هم قابل دسترسی باشد.

سرف توضیح می‌دهد: راه‌حل این است که از محتوا و نرم‌افزار و سیستم عامل هم‌زمان با اشعه ایکس عکس بگیریم، به‌علاوه توضیحی در مورد دستگاهی که می‌تواند این مجموعه را اجرا کند. بعد این‌ها را تا آینده بسیار دور نگه داریم. در حقیقت با عکسی که گرفته‌ایم، می‌شود در آینده گذشته را بازسازی کرد.


 اخبار  علمی  -  انتخاب 

 گرد آوری مطالب : iranbanou.com

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه